Koty z bajek i znanych filmów

Koty z bajek

Wymienić kilka imion zanim przejdziesz dalej i sprawdź kogo pominąłeś lub o kim nie wspomnieliśmy.

Popularne koty z bajek!

  1. Kot Filemon i Bonifacy
    Koty z bajek
    Polska bajka oraz film pełnometrażowy. Pierwsza emisja miała miejsce w roku 1972. Opowiada o przygodach małego kota Filemona oraz starszego Bonifacego.
  2. Garfield
    Koty z bajek
    Komiksowa postać o tym samym tytule zadebiutowała na ekranach TV w roku 1981 i do pierwszego serialu(1988) wyprodukowano jeszcze 7 filmów telewizyjnych. Seria opowiada o przygodach stereotypowego kota.
  3. Tom
    Koty z bajek
    Pierwsze wystąpienie miało miesce w 1940 jako Jasper. Rok później znany duet twórców William Hanna i Joseph Barbera przemianowało kota na Toma. Ten nieustannie próbuje złapać mysz Jerry.
  4. Sylwester
    Koty z bajek
    Jeden z najstarszych w zestawieniu. Pierwsze bajki z jego udziałem pochodzą z 1945 roku w Zwariowanych Melodiach gdzie próbował złapać ptaszka Tweety lub Speediego Gonzalesa. Od tamtego czasu wystąpił w parunastu serialach oraz pełnometrażowych produkcjach.
  5. Jess
    Koty z bajek
    Postać uroczego kota ze znanej dobranocki „Pat i Kot”.
  6. Arytsokraci
    art
    Film animowany Walta Disneya z 1970 roku, opowiadający o losach kociej rodziny, która po śmierci właścicielki ma otrzymać spadek.
  7. Klakier
    kl1
    Postać z bajki Smerfy, która ukazała się na ekranach w 1981 roku. Pomocnik Gargamela, czarnoksiężnika próbującego złapać niebieskie stworki, aby zyskać nadprzyrodzoną moc.
  8. Okruszek – kot w butach
    okr
    Kot w butach to nie tylko postać z bajki Sherk, ale również i piękna baśń. Niezwykle utalentowany szermierz i lojalny przyjaciel.
  9. Lucyfer
    Noslucyfera
    Kot z bajki Kopciuszek. Jego panią jest  Lady Tremaine. Zawsze jako pierwszy otrzymywał posiłki.
  10. Oliver
    oliv
    Uroczy kotek przystał do psiego gangu, który zbierał pieniądze dla swojego zadłużonego właściciela. Film Walta Disneya z 1988r.
  11. Figaro
    Figaro_
    Zadebiutował w 1940 roku w bajce Pinokio. Później został zaadoptowany na stałe jako pupil Myszki Minnie z Klubu przyjaciół Myszki Mikki.

  12. Felix
    felix
    Najstarszy kitku w całej stawce. Zadebiutował na ekranach w 1919 roku w czarnobiałej postaci w niemym filmie. Na swoją pierwszą dźwiękową ścieżkę, musiał czekać do 1958 roku.
  13. Kocia ferajna
    top-cat
    Kolejna bajka wytwórni Hanna-Barbera z 1961 roku. . Opowiada o losach 6 kotów, którzy próbują zarobić sporą sumę pieniędzy, ale porządku pilnuje posterunkowy Dybek.
  14. Pan Jinks
    panjinks
    Postać z bajki Hanna-Barbera pod tytułem Pixi, Dixie i Pan Jinks. Pierwszy odcinek wyemitowano w 1958 roku. Kot Jinks goni dwie myszki – Dixie oraz Pixie. Jednak zawsze stara się nie zrobić im krzywdy. Jeżeli myszy znikną z domu, zniknie i on.
  15. Meowth
    Meowth
    Sama postać Meowth powstała w 1996, ale jego debiut na ekranach TV nastąpił rok później w kultowej serii japońskiego anime Pokemon.
  16. Szalejot
    sk_szalejot_d

    Kot doktora Klaufa z serii opowieści o Inspektorze Gadżecie. Jego charakterystyczną cechą jest złowrogi śmiech. Zadebiutował w roku 1983.
  17. Artemis
    Artemis_art_SMC
    Fani anime Czarodziejki z Księzyca z całą pewnością rozpoznają jednego z Opiekuńczych Kotów, którzy doradzali Królowej Senericie. Pierwsze wejście na ekran zaliczył w 1992 roku.
  18. Kot z Chesire
    uid_bef10730c95aeea8546a2f26bb8c10721398104619671_width_633_play_0_pos_3_gs_0
    Alicja w krainie czarów – tak brzmi tytuł filmu, bajki, w którym odnajdziemy tego charakterystycznego kota. Na ekranach bywa irytujący w przeciwieństwie do książki, gdzie jest wzorem dobrego wychowania.
  19. Inne koty z filmów i bajek: Don Vito – kot Con Corleone), Krzywołap – kot Hermiony z Harrego Pottera, Salem z Czarownicy Sabriny

Zapewne kocich postaci jest o wiele więcej. Tu przedstawiłem te najważniejsze w moim odczuciu.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bajki, Bez kategorii, Dzieci, Kot w kulturze, Koty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *